top of page

BANGKOK GEZİ NOTLARI

Bangkok da şehir içi Ulaşim

Sabahtan akşama kadar süren yoğun bir saatte, Bangkok'ta dolaşmak en güçlü sinirleri test edebilir. Renkli taksiler sürekli olarak şehrin ana caddelerini tıkamaktadır.

Neyse ki, başka seçenekler de var! BTS (Skytrain), MRT (metro) ve nehir taksi ağları kapsamlıdır.Skytrain ağının kalbi, iki BTS hattını birbirine bağlayan devasa bir kavşak olan Siam İstasyonu'dur: Sukhumvit (haritalarda açık yeşil) ve Silom (haritalarda koyu yeşil).

Saatler: 

Trenler yaklaşık olarak sabah 5:30'dan gece yarısına kadar her 5-10 dakikada bir çalışır; programlar istasyona bağlı olarak yaklaşık 30 dakika değişir. Bilet ofisleri sabah 6'dan gece yarısına kadar açıktır, ancak büyük resmi tatiller saatleri etkileyebilir

 • Ücretler: Tekli yolculuklar için fiyatlar, mesafeye göre hesaplanır ve 16-59 baht (50 sent ile 1,90 $ arasında) arasında değişir. Biletleme makineleri, mevcut istasyonunuzun maliyetini açıkça gösterir. Tek yönlü bir yolculuğun ortalama maliyeti genellikle bir dolar veya daha azdır. 24 saatlik sınırsız yolculuk için bir günlük geçiş ücreti 140 baht (yaklaşık 4,50 $).

 • Biletleme: BTS, makinelerde (çoğu yalnızca madeni para kabul eder) veya bilet penceresinde (açıksa) bulunan bilet kartlarını kullanır. Biletler trenlerde kontrol edilmez, ancak varış noktanızdaki turnikelerden çıkmaları gerekir, bu yüzden elinizin altında bulundurun! Biletinizi kaybederseniz veya “içeride” iki saatten fazla zaman geçerse, bir görevli beklemeniz ve maksimum ücreti ödemeniz gerekir.

 • Erişilebilirlik: Bazı BTS istasyonlarında yürüyen merdivenler bulunurken, diğerlerinde tırmanmak için çok fazla merdiven var. Nehir taksi sisteminin değişimi olan Saphan Taksin İstasyonu hariç tüm istasyonlarda asansör bulunmaktadır.

 • Havaalanına Ulaşım ve Havaalanından: Sukhumvit Hattı üzerindeki Phaya Thai İstasyonu, Havaalanı Demiryolu Bağlantısına bağlanır.

Bireysel istasyon programları ve ücretleri ile ilgili ayrıntılar resmi BTS web sitesinde bulunabilir .

MRT Metrosuna Nasıl Binilir

Bangkok'un Metropolitan Rail Transit'i Skytrain'den biraz daha yavaş hissediyor, ancak her şey bir o kadar kullanışlı. Günde 400.000'den fazla yolcu, yüzeydeki trafikten kaçınmak için metroyu kullanıyor. MRT'nin şu anda iki hattı vardır: Mavi Hat (en yoğun) ve Mor Hat.

Mavi Hat ve Mor Hat değişimi Tao Poon İstasyonu'dur.

 • Saatler: MRT yaklaşık olarak sabah 6'dan gece yarısına kadar çalışır. Trenler günün saatine bağlı olarak her 5-10 dakikada bir hareket etmektedir.

 • Ücretler : Fiyatlar kat edilen mesafeye göre belirlenir ve 15-50 baht (45 sent ile 1,60 $ arasında) arasında değişir. Ortalama uzunluktaki bir yolculuk bir dolara veya daha azına mal olacak.

 • Biletleme: MRT için biletleme makineleri, küçük Tayland bahtı mezheplerini kabul eder ve platformlara giriş için kullanılan bir RFID jetonunu satar. Çıkış için belirteç teslim edilmelidir.

 • Erişilebilirlik: Tüm MRT istasyonlarında asansör bulunmaktadır.

 • BTS Transferleri: MRT, Sala Daeng, Asok ve Mo Chit'te BTS Skytrain'den geçiyor. Yeni bir bilet almanız gerekecek.

 • Bangkok'un Nehir Taksi Teknelerine Nasıl Binilir

 • Silom'daki nehir kıyısındaki otellerden birinde kalmıyorsanız, pek çok gezgin Bangkok'ta nehir teknesi taksilerini kullanmaz. Renkli bayrak sistemi ve iskelelerde hızlı, kaotik yükleme ve boşaltma (ıslık çalarak) ilk başta göz korkutucu olabilir, ancak güçlü Chao Phraya Nehri'nden yararlanmak yalnızca trafikten kaçınmak için mantıklıdır. Ayrıca nehir taksileri, Bangkok'ta belirli bir mesafeyi kat etmenin ekonomik bir yoludur . Manzaralı bir yolculuk için ücretler 30 sent kadar ucuz olabilir! Tüm gün geçiş ücreti 100 baht civarında sadece 3 dolar).Sathorn İskelesi, BTS Skytrain istasyonuna (Silom Hattı üzerindeki Saphan Taksin istasyonu) en yakın duraktır.

Bangkokta  Konaklama

Siam Meydanı / Sukhumvit bölgesi alışveriş, marketler ve Skytrain'e kolay erişim için mükemmeldir. Bu, birkaç mil boyunca uzanan geniş bir alandır. Bangkok'un en iyi ve en büyük alışveriş merkezlerinin çoğu Siam Meydanı'ndadır. Doğuya, Sukhumvit bölgesine doğru ilerlerken, bölgede hala bazı büyük alışveriş merkezleri olmasına rağmen, etkinlik sokaklara ve ara sokaklara doğru hareket ediyor. Sukhumvit'te yemek yiyebileceğiniz birçok harika yer bulacaksınız. Her iki bölge de Skytrain ve metro ile Bangkok'un geri kalanıyla iyi bağlantılara sahiptir.

Riverside bölgesi, Bangkok'un en iyi otellerinin çoğunu bulacağınız yerdir . Buradan Siam Meydanı'ndaki alışverişe iyi bir mesafe var ama Skytrain'e yakın kalırsanız çok kolay. Bangkok'un en önemli kültürel mekanlarının çoğu nehrin yakınındadır, bu nedenle gezi için buradaysanız harika bir üs olabilir. Nehir boyunca yapılan geziler harika bir gezidir ve nehir kıyısında özel teknelerde daha uzun geziler kolayca düzenlenir.

Khao San bölgesi tarihsel olarak sırt çantalı gezginlerin evidir, ancak civarda ve çevresinde çok sayıda otel ve orta sınıf otelleri vardır. Şehirde kalmak için daha ucuz bölgelerden biri ve aynı zamanda birçok kültürel cazibe merkezine de yakın. En büyük dezavantajı, buraya yakın bir Skytrain olmamasıdır, bu nedenle herhangi bir seyahatin Bangkok'un kaotik trafiğinde yavaş olabilen taksi, tuk-tuk veya otobüsle yapılması gerekecektir.

.

BANGKOK TA  GEZİLECEK YERLER

TAYLAND  Hakkında Bilgi

Tayland'da seyahat ederken birçok farklılığı hemen fark edeceksiniz . Thais'nin birbirlerini selamlamaları, saygı göstermeleri, özür dilemeleri ve görünürde el sıkışmadan wai olarak bilinen bir hareketle veda etmeleri gibi şeyler. Tay kültürünün irili ufaklı birçok özelliği vardır. İşte bazı örnekler.

Aile meseleleri

Aile, Tayland'da hemen hemen her zaman önce gelir ve geniş aileye tipik olarak batı ülkelerinde olduğundan çok daha fazla vurgu yapılır. Taylandlı bir kişinin sahip olduğu kardeş sayısı sizi şaşırttıysa, bunların çoğunun kuzen olması kuvvetle muhtemeldir - Tay dilinde kuzen için bir kelime yoktur ve insanlar kuzenleri erkek ve kız kardeşleri olarak görürler.

Geniş ailelerin birbirine yakın yaşaması normaldir, birçok Taylandlı iş için taşınsalar bile kendi köyleriyle güçlü bağlarını sürdürür. Ebeveynlerinin başka bir yerde çalışması gerekiyorsa, çocukların büyükanne ve büyükbabalar veya teyzeler ve amcalar tarafından büyütülmesi oldukça yaygındır, geniş ailenin günlük yaşamdaki rolü budur. Ailenin genç üyelerinin yaşlı üyelerin bakımına yardımcı olması beklenir. Bu, finansal olarak veya bir dizi ev işi yaparak olabilir

Din :

Tayland'daki baskın din Budizm , özellikle Theravada Budizmi'dir. Tayland'da uygulanan din, birçok dış unsurla aşılanmış olan diğer Budist uluslara özgüdür. Hindu uygulamaları ve geleneksel Çin inançları, Tayland Budizminin bugünkü haline gelmesinde büyük rol oynayan animist inançlarla birlikte yerel inançları bir ölçüde etkilemiştir.

Batıl inançlar yaygındır

Genellikle hayaletler ve ruhlar inancıyla bağlantılı olan Tayland, bir batıl inançlar ülkesidir . Bir düğün düzenlemeden, bir ev satın almadan, bir araba deneme sürüşünden ve diğer durumlardan önce, insanların uğurlu bir tarih için bir falcıya veya rahibe danışması adettendir.

Yeni doğan bebeklere takma ad verme geleneği, bebeği çalmak isteyebilecek kötü niyetli ruhları kandırma arzusundan kaynaklanmıştır. Geleneksel olarak insanlar, çocuğun ruhlar için fazla çekici görünmesinden korktukları için, yeni bebekleri için ebeveynlere de iltifat etmekten kaçınırlardı. Oyuncak bebeklerin vücutlarında barınan ruhlar , bebekken hasta olan çocukların saçlarının kesilmemesi, erkek ve dişi ikizler, hayvanlar, rüyalar ve daha fazlasıyla ilgili hurafeler vardır .

büyük saray.jpg
The Royal Grand Palace
istockphoto-178187901-612x612.jpg
wat pho Yatan buda heykeli
chahutcak pazarı.jpg
chatuchak bazaar
chinatown.jpg
Chinetown
wat pra kaew.jpg
Wat Phra Kaew
lumpini-park-4.jpg
Lumpini park
Jim-Thompson-House_2-1024x760.jpg
.Jim Thompson House
wat-arun-bangkok-l.jpg
Wat arun Temple
wat traimit.jpg
Wat traimit
1d.jpg
Floating Market
-Siam-Square-.jpg
Siam Square
what suthat.jpg

Wat Suthat 

thailand-visa-692x405.jpg
Vize 
cover.jpg
Bangkok Gece Hayatı
The Royal Grand Palace

The royal Grand palace

 Bangkok'un en ikonik bölgesi, 1925'e kadar kraliyet ikametgahı olarak hizmet veren devasa bir saray kompleksidir. Birçok binasından mimari açıdan en ilgi çekeni Chakri Mahaprasat'tır. 1882'de İngiliz mimarlar tarafından, geleneksel Tay ve İtalyan Rönesansı olarak tanımlanabilecek bir tarzda tasarlandı. Yakınlarda 1784 Wat Phra Kaeo veya Tayland'ın en kutsal Budist ibadet yeri olan Zümrüt Buda Tapınağı bulunmaktadır . Zümrütten değil, yarı değerli yeşil taştan oyulmuş, altın cüppeli ve sadece 66 santimetre (26 inç) yüksekliğindeki Zümrüt Buda'yı görmek için içeride sizi bekleyen birçok güzellik bulabilirsiniz.

Wat arun Tapınağı

Wat arun Temple

Wat Arun, Chao Phraya Nehri'nin kıyılarından yükselen füze şeklindeki tapınaktır. Şafak Tapınağı olarak bilinen bu tapınak, adını Hint şafak tanrısı Arun'dan almıştırBugün tapınak, Bangkok'un en ikonik yapılarından biridir..

wa pho

Wat pho Yatan buda Heykeli

Wat Pho, Bangkok'ta en çok ziyaret edilen Budist tapınaklarından sadece biri değil, aynı zamanda tarih, tıp bilimi ve eğitim enstitüsünün birleştiği yerdir. Resmi olarak Wat Prachetuphon Vimon Mangkararam olarak adlandırılan wat pho'nun 16. yüzyılda kurulduğuna inanılıyordu ve daha sonra Chakri Hanedanlığı Kralı I. Rama'nın Kraliyet Tapınağı olarak hizmet edildi. Ana koordinasyon salonunun içine yerleştirilmiş, ayakları sedefle güzel bir şekilde işlenmiş, kutsal işaretlerle oyulmuş 46 metrelik kutsal Yatan Budadır. Wat Pho, tapınağın etrafındaki insanların her an okuyabileceği ve öğrenebileceği tıbbi, tarihi ve liberal bilimler hakkında 1360 mermer yazıt sayesinde "ulusun ilk devlet üniversitesi" olarak da bilinir. Tıp bilimleri, anatomi ve ortopedi ile ilgili mermer yazıtlar, Wat Pho'yu dünyaca ünlü bir site haline getiren Wat Pho Thai geleneksel masaj ilkelerinin kökenidir. Günümüzde geleneksel hizmet, yakındaki pavyonda da mevcuttur. 2008'de Wat Pho, UNESCO'nun Dünya Belleği (MOW) listesinde Asya ve Pasifik Bölgesi için bir belgesel mirası olarak listelenmiştir..

wat traimit

Wat traimit Temple

Bangkok'taki Wat Traimit Witthayaram'da bir kaidenin üzerinde sakin bir şekilde oturmak, dünyanın en büyük som altın Buda görüntüsü olduğu söylenen şeydir. 'Phra Sukhothai Traimit' heykelinin boyutları yeterince etkileyici - 3 metreden uzun ve 5 tondan fazla ağırlığa sahip - ancak onu daha dikkat çekici kılan görüntünün arkasındaki hikayedir.

Altın Buda heykelinin 700 yıldan daha eski Sukhothai krallığına kadar uzandığına inanılıyor. O döneme ait diğer birçok değerli Buda resminde olduğu gibi, heykel, gerçek değerini işgalci ordulardan gizlemek için alçıyla kaplandı. Rama III (1824-1851) döneminde Bangkok'a vardığında heykelin üzeri hala bu alçı süslemeyle kaplıydı. Heykelin gerçek değerini kimse anlamadığı için, görüntü Wat Phrayakrai'de göreceli olarak anonimlik içinde muhafaza edildi. Bu tapınak sonunda bakıma muhtaç duruma düştüğünde ve terk edildiğinde, Buda heykeli Wat Traimit'e taşındı. Heykel, Bangkok'taki çeşitli tapınaklara teklif edildi, ancak boyutu ve sade görünümü, diğerlerinin onu almak konusunda isteksiz olduğu anlamına geliyordu.

Heykeli başka kimse istemeyince, Wat Traimit'teki başrahip, heykeli barındırmak için tapınakta bir bina inşa etmeye karar verdi. Buda heykelinin taşınmaya hazır olduğu 1955 yılına kadar unutulan sır nihayet ortaya çıktı. Yeni binaya taşınırken heykelin üzerindeki alçı hasar gördü. Daha yakından incelendiğinde, Wat Traimit'in başrahibi sıvanın altında parlayan bir şey görebildi ve Altın Buda'nın tüm güzelliğini ortaya çıkarmak için onu çıkard

WATT TRAIMIT'E NASIL GİDİLİR
Wat Traimit'e toplu taşıma ile ulaşmanın en kolay yolu, MRT metrosunu Hualamphong'a götürmek. Çıkış 1'i kullanın ve Thanon Mitthhaphap Thai-China adlı yol boyunca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Çin Mahallesi'nin sembolik girişini oluşturan önünüzde öne çıkan kırmızı dekoratif geçidi (Kraliyet Jübile Kapısı) görebileceksiniz.ı.

.

chatuchak bazaar

Chatuchak bazaar

 Chatuchak Hafta Sonu Pazarı kesinlikle beş duyuya da saldırıdır. Yiyecek tezgahları sizi deniz ürünleri ve tatlıların esen aromalarıyla bombalayacak. Son moda giyim tezgahlarından tekno müzik yükseliyor. İnsan sürüleri, her seferinde bir durak olacak şekilde pazarın içinden geçiyor. Bununla birlikte, Chatuchak Hafta Sonu Pazarı, ziyaret etmeyi kaçıramayacağınız bir destinasyondur.Chatuchak Hafta Sonu Pazarı'nda canınızın istediği her şeyi satın alabilirsiniz. Nadir, benzersiz bir sanat eserinin peşinde misiniz? Bunun için bir bölüm var (tam olarak bölüm 7). Eve dönmeden önce yeni bir gardıroba mı ihtiyacınız var? Bunun için bir bölüm var. Bu devasa pazarı keşfetmeye yaklaşmanın en iyi yollarından biri, ne istediğinizi bilmeden girişimde bulunmaktır. Takı satın alma ümidi ile girerseniz, giyim ve aksesuar bölümünü bulamayabilirsiniz. Burada kaybolmak kolaydır, bu yüzden bilgi kiosklarından birindeki ücretsiz haritalardan biriyle kendinizi silahlandırın. Bu haritalar, bölümlerin nerede olduğunu ve orada ne satın alabileceğinizi gösterir..

Floating Market

Floating Market

Bir Tayland yüzen pazarını ziyaret ettiğinizde, farklı bir dünyaya giriyormuş gibi hissedebilirsiniz. İnce kanallar, bol miktarda yiyecek ve mal satan teknelerle doluyken, cana yakın satıcılar kendi aralarında Tayca konuşurlar. Asya'daki bazı ülkelerin kendi yüzen pazarları olsa da, hiçbiri Tayland'ınkiyle kıyaslanamaz ve ülkeyi ziyaret ederken kaçıramayacağınız gerçeküstü bir deneyimdir.Bangkok'ta birçok yüzen pazar var ve en popüler olanı Damnoen Saduak Yüzen Pazardır. Bu pazar genellikle turistlerle dolup taşmaktadır. Ne olursa olsun, Damnoen Saduak Yüzen Pazar kesinlikle seyahat programınızda bir yeri hak ediyor. Pazar, Bangkok'un yaklaşık bir saat dışında. Bir gün boyunca pazarı ziyaret etmek ve keşfetmek için bir tur rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Chine town

Chine town

Bangkok Çin Mahallesi, dünyanın en büyük Çin Mahallesidir. Aynı zamanda, oldukça tartışmalı bir şekilde, ziyaret edilecek en iyi Çin mahallelerinden biridir. Birçok ülkede Çin mahallesi olsa da hiçbiri Bangkok'unkiyle kıyaslanamaz; burada onu benzersiz yapan şeyin ne olduğunu keşfedeceksiniz.Deniz ürünlerini seviyorsanız, Çin Mahallesi Bangkok'ta olmanız gereken yer. Şehirdeki en iyi yemeklerden bazılarını bulmak için hava karardıktan sonra ünlü Yaowarat Yolu'na gidin. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, kalabalığı takip edin. Belirli bir durakta yemek yiyen bir Thais sürüsü görürseniz, bunun nedeni büyük olasılıkla harika yiyeceklerdir. Fai-Kaew Yao Wa-Rat, Bangkok'un en büyük kalabalıklarından bazılarını çeken bir deniz ürünleri tezgahıdır. Tavada kızartılmış yengeç ve tatlı ve ekşi karides dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda yemek var. Aşçı kalabalığı memnun eder, yemek yiyenler bakarken havaya alevler saçar.

siam medanı

Siam Square

Siam, Bangkok'un merkezi bölgesidir ve çoğunlukla birçok (lüks) alışveriş merkeziyle tanınır. Boşuna değil çünkü zaten birbirine kısa bir yürüme mesafesinde altı alışveriş merkezi var ve hepsi çok büyük! Ancak Siam'ın sadece alışveriş yapmaktan çok daha fazlasını sunması gerekiyor. Çocuklu aileler için Madame Tussauds veya Sea Life Bangkok gibi göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda eğlenceli aile gezileri vardır!

Kültür severler, Bangkok Sanat Merkezi, dünyaca ünlü Jim Thompson Evi veya çok daha az bilinen Kraliçe Savang Vadhana Müzesi de dahil olmak üzere Siam'daki çeşitli müzelere muhtemelen doyamıyor. Bölgedeki birçok (tema) restoran ve (gökyüzü) barda iyi yiyecek ve içecekler bulunabilir. Ne yapacaksanız yapın, Bangkok'un merkezinde gözlerinize inanamayacaksınız!

.

Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew

Mimari olarak harika olan Wat Phra Kaew tapınak kompleksi, aynı zamanda Tayland Budizminin ve monarşinin manevi çekirdeğidir ve ülkenin en kutsal imgesi olan Zümrüt Buda'da sembolik olarak birleşir. Tapınak kompleksine bağlı, bir zamanlar karmaşık ritüel ve sosyal tabakalaşmanın mühürlü bir şehri olan eski kraliyet ikametgahı olan Büyük Saray.

Zemin, Bangkok yönetiminin ilk yılı olan 1782'de kutsandı ve bugün Bangkok'un en büyük turistik cazibe merkezi ve dindar Budistler için bir hac yeridir.

r.

wat suthat

Wat suthat sarayı

Wat Suthat Thepwararam, Bangkok, Tayland'da bulunan bir Budist tapınağıdır. Bangkok'taki en yüksek rütbeli Kraliyet Tapınağı unvanına sahiptir. 1807 ve 1847 yılları arasında Kral I. Rama'nın talimatıyla inşa edilmiştir.

WATT SUTHAT THEPWARARAM'IN MİMARİSİ
Budist tapınağı, Bangkok'ta ve bir bütün olarak Tayland için bir dönüm noktasıdır. Bu, esas olarak inanılmaz derecede zarif mimarisinden kaynaklanmaktadır. Geniş süpürme çatıları ile dua etmek için büyük bir salona sahiptir ve ayrıca muhteşem duvar resimleri ile karakterizedir. Ziyaretçiler, ana girişte bulunan yüksek kırmızı dev salıncak kadar tik ağacından yapılmış zarif el oyması kapı panellerini görmeyi bekleyebilirler.

Tapınağın ana ibadet salonunun içinde, Buda'nın 24 enkarnasyonunun ayrıntılarını içeren duvarlar bulunur. 150'den fazla Buda resmi de ana ibadet salonunu çevreliyor. Ayrıca, 8 katmanlı altıgen pagodalar ve Çin taşlarından yapılmış heykellerle kaplı tapınağın dış duvarları da dikkat çekicidir.
Wat Suthat tapınağı Tayland'ın dini tarihinde önemli bir rol oynar ve tapınak Bangkok'taki en popüler turistik yerlerden biri olmasına rağmen, şehrin zengin tarihini keşfetmek isteyen ziyaretçiler için hala eşsiz ve sakin bir deneyim sunabilmektedir.

Lumpini Park

Lumpini Park

lumpini parkı, Bangkok'taki ilk halka açık parktır. İnsanların temiz hava ve gölge altında çeşitli açık hava eğlence aktiviteleri yapabilecekleri çok fonksiyonlu bir park. Parkta çok sayıda flora ve fauna ile büyük bir göl görülebilir. Geçmişte sadece açık hava egzersizleri için halka açık bir park değil, Lumpini Park aynı zamanda partilerin ve balo salonu danslarının yapıldığı bir yer olarak da hizmet ediyordu

.Jim Thompson House

.Jim Thompson House

Jim Thompson Evi Müzesi, güzel başkent Bangkok'un Rama I Yolu üzerinde yer almaktadır. Bu, önceki ev sahibinin etkileyici derecede büyük bir koleksiyonunun yanı sıra uyumlu Doğu-Batı mimarisinin damgasını vurduğu eşsiz müzelerden biridir. Jim Thompson Müzesi bugün, aynı adı taşıyan yetenekli bir adama, uzun yıllar birlikte çalışmış bir Amerikalıya aitti. bu ülke özel bir sevgiyle. Ev 1958 yılında inşa edilmiş ve 1959 yılında Saen Saeb Kanalı üzerinde tamamlanmıştır. Altı geleneksel Tay tik evinden oluşan zarif özel konutu, 30 yıllık Jim Thompson'ın Güneydoğu Asya sanat ve kültürel mirasına olan sevgisini yansıtarak Ayuthaya ve Bangkok'un Ban Krua topluluğundan taşındı. Evi ziyaret ettikten sonra turistler, geleneksel Tay ipek endüstrisi ve buradaki ustaların maharetli elleriyle narin bir ipek çarşaf yaratmanın aşamalarına hayran kalmaya yardımcı olmayacak. Jim Thompson Evi Müzesi'ni ziyaret etmek, turistler için efsanevi bir insan hakkında bilgi edinme, Tay ipeğinin gelişim yolunu anlama ve genel olarak insanlığın etkileyici mimari sanatına ve özellikle güzel Tayland'a hayran kalma fırsatıdır.

Müze, 100 baht/kişi ücreti ile 09:00 - 17:00 saatleri arasında açıktır.

.

Bangkok Gece hayatı

Bangkok Gece Hayatı

Bangkok'taki gece hayatı yıllar içinde gelişti ve şimdilerde gösterişli çatı barlarına, hareketli gece kulüplerine ve popüler kokteyl barlarına ağırlık verildi. Tayland başkentinin artık yetişkin temalı yerlerden çok daha fazlasını sunması gerekiyor. Bangkok'taki gece hayatıyla ilgili herhangi bir tartışma, Khao San Yolu'ndaki parti sahnesini veya yan taraftaki daha rahat Soi Rambuttri'yi görmezden gelemezken, Thonglor'un her hafta açılan yeni bir moda barı var gibi görünüyor. Sukhumvit, Silom ve RCA'daki süper kulüplerin büyük isimleri haftanın çoğu gecesi turistler ve yerlilerle dolup taşan Bangkok'taki clubbers da seçim yapmakta zorlancaksınızBangkok'un gece hayatı deneyimleri, bu kadar çok insanın her yıl bu buharlı metropolü ziyaret etmesinin ana nedenlerinden biridir. Kesin olan bir şey var ki, Bangkok'ta güneş battıktan sonra şehrin birçok yeri uyanıyor ve her nişin karşılandığı görülüyor. Nefes kesici manzaralara sahip gök yüksek kokteyllerinden bodrum katındaki clubbing'e ve hatta yüksek tekme, cinsiyete meydan okuyan tiyatro gösterilerine kadar, Bangkok'taki gece hayatı unutulmaz olduğu kadar çeşitlidir. Bangkok'ta gece boyunca eğlenebileceğiniz barlar ve gece kulüpleri dışındaki deneyimlerden bazıları aşağıdadır..

Vize

Faydalı Bilgiler

Turizm polisi:1155

Yangın:199

Polis:191

 PARA BİRİMİ:Tayland Baht.THB

SAAT:Tayland  Türkiye konumundan 5 saat  ileridedir

RESMİ DİL:Tayca ve Çince Kullanılmaktadır.

Vize

Tayland’a yapılacak seyahatlerinde, resmi pasaport hamili Türk vatandaşları 90 günlük, umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise 30 günlük süreyle vizeden muaftırlar.

bottom of page