top of page

PİSA  GEZİ NOTLARI

Pisa  şehir içi Ulaşim

Pisa da şehir içi ulaşım için araca ihtiyacınız olmayacaktır gezilecek yerler yürüme mesafesindedir.Tren istasyonundan indikten sonra yürüyerek çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz.illaki araba kullanacaksanız şehir içi otobüsler i kullanabilirsiniz

.

Pisaya  nasıl gidilir?

Pisaya türkiyeden direk uçuşher daim  bulunmamaktadır.THY yaz sezonunda uçus düzenlenmekle birlikte bu kış sezonunda yapılmamaktadır.Floranca den trai italia ile pisa 45 dakikalık sayahatle ulaşabilirsiniz.

Pisa da Konaklama:

Yılda 2 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapan pisada her bütçeye uygun konaklama tesisleri mevcuttur.Ama italya şehirleri turuna çıkan seyahatseverler için konaklama gerektirmeden gezilecek bir yerdir.

Pisa hakkında bilgi:

Pisa şehri, Arno kıyılarında, Marina'nın Pisa Nehri'nin ağzından hemen önce yükseliyor. Toskana'nın en önemli şehirlerinden biridir ve ünlü simgesi "Leaning Tower" ile dünyada son derece iyi bilinmektedir.
Pisa hem antik hem de modern bir  şehirdir.İtalya'nın en önemli üç üniversitesine sahip olmakla ünlüdür: Scuola Normale Superiore, Sant 'Anna İleri Araştırmalar Okulu ve Pisa Üniversitesi.
Görkemli Duomo'da veya Saint Matteo müzesi ya da Duomo müzesi gibi özel müzelerinde Arno'nun muhteşem bankalarına sanal bir yolculukla size yol gösterecektir.
Kıtalararası Galileo Galilei Havaalanı'nın dünyanın herhangi bir yerine bağlandığı Pisa, uluslararası bir şehir olarak da değerlendirilebilir.

 

Florance dan Pisa ya yolculuk

 

PİSA  GEZİ NOKTALARI

Pisa Kulesi:

Pisa Kulesi, İtalya'nın kuzeyindeki Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli'de yer alan ve 1063-1090 yıllarında yapılan şehir katedralinin çan kulesi, ana yapıdan ayrı olarak 1173'te yapılmıştır

DSC_0181.JPG
DSC_0188.JPG
DSC_0191.JPG

Piazza dei Miracoli

Resmi olarak Katedral Meydanı olarak bilinen Mucizeler Meydanı, İtalya'nın Toskana ilinde, Avrupa Orta Çağ sanatının önemli bir merkezi olarak tanınan Pisa kentinde yer alan 8.87 hektarlık bir meydandır.

Pisa Cathedral

1063-1090 yılları arasında yapılan Pisa Katedrali, İtalya’nın Toskana bölgesindeki en büyük katedral olma unvanını taşır. Pisa şehir merkezindeki Mucizeler Meydanı’nda bulunan bu katedral üzerindeki işlemeler, kabartmalar ve resimlerle oldukça ihtişamlı bir yapıdır. Bu görkemli katedral, Pisa’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Pisa da alışveriş

Pisa çevresine kurulmuş hediyelik eşya standlarından sevdiklerinizi sevindirebilirisiniz.Dünya markalarını görmek isterseniz Via Borgo stretto caddesinden alışveriş yapabilirsiniz.

bottom of page