top of page

SİNGAPUR GEZİ NOTLARI

Singapur  da şehir içi Ulaşim

Yürüyerek
Singapur büyük bir şehir ve bu da yürüyerek keşfetmeyi zorlaştırıyor. Ancak, yerel atmosferi ve manzaraları özümsemek için mahalleleri tek tek gezmek isteyeceksiniz. Singapur Turizm Kurulu tarafından işletilen ziyaretçi merkezleri, ücretsiz sokak haritaları ve önerilen yürüyüş turları sağlar. Şehrin sayısız parkı, bacaklarınızı esnetmek için başka bir yerdir.

Metro
MRT metro sistemi kapsamlı, temiz, verimli, ucuz ve anlaşılması kolaydır - toplu taşımadan istediğiniz her şey. Haritalar her istasyonda mevcuttur. Ücretler, seyahat ettiğiniz mesafeye göre belirlenir ve genellikle 1 SG$ ile 2,50 SG$ (yaklaşık 0,74 ilâ 1,85 ABD Doları) arasında değişir. Singapur'da uzun bir süre kalacaksanız ekstra jetondan tasarruf etmek ve bilet kuyruğundan kaçınmak için tek ücretli bilet satın almak yerine 12 SG$ (yaklaşık 9 $) karşılığında bir EZ-Link şarj edilebilir kart satın almayı düşünün.Ayrıca MRT Metrosunda Yurt dışına açık kredi kartlarnızla Yolculuk yapabilirsiniz.

Araba
5 milyondan fazla insana ev sahipliği yapan Singapur'da kesinlikle biraz trafik var. Araba sürmek büyük bir güçlük olabilir ve park etmek şehirde size bir kol ve bir bacağa mal olacak. Singapur'da sürüşün soldan yapılmasından bahsetmiyorum bile. Ancak, gerçekten bir araba istiyorsanız, havaalanında ve şehir genelinde kiralık ofisler var.
Taksi
Acele bir yere varmak istiyorsan, bir taksiye işaret et. Taksiler makul fiyatlıdır: Metre, kilometre başına 3 SG$ ile 5 SG$ (yaklaşık 2,24 ila 3,75 $) arasında ve daha sonra kilometre başına yaklaşık 0,22 SG$ (yaklaşık 0,16 ABD doları) arasında başlar. Çoğu sürücü İngilizce konuşacak, bu nedenle yerel ipuçları için onlarla sohbet ettiğinizden emin olun.Ücretler, seyahat edilen mesafeye, günün saatine ve yolcu tipine (yetişkinler, çocuklar ve yaşlılar için ücretler sunulur) bağlıdır. Tüm bu faktörlere dayanarak, bir metro yolculuğu için harcayacağınız miktarın aynısını harcayabilirsiniz.

Singapur da Konaklama

Singapur gibi bir turizm merkezinde konaklama seçeneği sıkıntısı yoktur. Uygun fiyatlı sırt çantalı gezgin pansiyonlarından lüks çatı katı süitlerine kadar her bütçeye uygun bir şeyler var. Muhtemelen tatil planlamaya yabancı değilsiniz, bu yüzden zaten bildiklerinizle sizi sıkmayacağız. Pazarlık sitelerini, inceleme platformlarını ve seyahat rehberlerini gözden geçirdiğinizden eminiz. İşte iyi bir şekilde kullanabileceğinizi umduğumuz Singapur merkezli bazı ipuçları.Singapur'daki oteller zaman zaman promosyonlar sunar, bu nedenle zamanlama doğruysa iyi bir anlaşma yapacak kadar şanslı olabilirsiniz.Singapur'un havaalanı dünyanın en iyilerinden biridir ve aktarmalı yolcular aktarmalı uçuşu beklerken birçok olanak ve hizmetten yararlanabilirler.Singapur'da uygun fiyatlı konaklama için çevrimiçi ararken, ucuz kısa süreli konut kiralama ile karşılaşabilirsiniz. Güvenlik endişeleri nedeniyle ev sahiplerinin dairelerini veya odalarını turistlere kiralamasının düzenlemelere aykırı olduğunu unutmayın. Kiracılar herhangi bir yasal cezaya tabi olmasa da, bu not edilmesi gereken iyi bir noktadır.

SİNGAPUR GEZİLECEK YERLER

Singapur Hakkında Bilgi

Singapur, Güneydoğu Asya'da, Malay Yarımadası'nın güney ucundaki güneşli, tropik bir adadır. Singapur bir şehir, bir ulus ve bir devlettir. Yaklaşık 275 mil kare, Rhode Island Eyaletinden daha küçük ve dört büyük topluluktan beş milyon insan yaşıyor; Çin (çoğunluk), Malay, Hint ve Avrasya. 9 Ağustos 1965'teki bağımsızlığından bu yana, ülke parlamenter demokrasi sistemini benimsemiştir. Şu anda, hükümet ve kabine Başbakan Lee Hsien Loong tarafından yönetiliyor ve Devlet Başkanı Halimah Yakob'dur.

Singapur, Bahçedeki Şehir olarak bilinir ve adanın yaklaşık yüzde 50'si yeşil alandır. Dünya standartlarında bir altyapı, ada çapında tam entegre bir ulaşım ağı, dinamik iş ortamı, canlı yaşam alanları ve Singapur'daki dört büyük topluluktan büyük ölçüde etkilenen ve her biri Singapur'da farklı bir yaşam perspektifi sunan zengin bir kültür sunan gelişen bir metropoldür. kültür, din, yemek, dil ve tarih açısından.

Singapur'un bir ev olarak bu kadar çekici olmasının nedenlerinden biri, özellikle ikamet, ulaşım ve yönetim sistemi açısından yaşam kolaylığıdır. Yıllar boyunca, Singapur birçok alanda önemli adımlar attı ve şehri canlı ve birinci sınıf olarak tanıyan cesaret verici sayıda uluslararası övgü toplamıştır.

İster sanat ve kültür alışverişi olsun, ister yurtiçinde veya yurtdışındaki toplulukların hayatlarını zenginleştirmek için en son yeniliklerin yaratılması veya yerel ve uluslararası alanda yeni iş fırsatlarını kıvılcımlamak için birinci sınıf beyinlerin bir araya gelmesi olsun, Singapur basitçe, dünyaların buluştuğu yer.

Singapur, birçok cephede önemli işbirliği ile Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) güvenilir ve kararlı bir stratejik ortağı olmuştur. Amerika'nın Asya'daki en yakın ortaklarından biriyiz. Ortaklık, ekonomik, savunma, güvenlik ve insandan insana alanlarda karşılıklı yarar sağlayan işbirliği ile desteklenmektedir. Singapur ve ABD güçlü bir ekonomik ilişkiyi paylaşıyor. Bu, 2004 yılında yürürlüğe giren ABD-Singapur Serbest Ticaret Anlaşması (USSFTA) tarafından desteklenmektedir. USSFTA, ABD'nin Asya'daki bir ülkeyle imzaladığı ilk ikili ticaret anlaşmasıdır. Her iki tarafa da fayda sağlamaya devam eden yüksek performanslı bir Serbest Ticaret Anlaşmasıdır ve modern ticaret uygulamalarının ticari rekabet gücünü ve refahı nasıl geliştirdiğine dair bir modeldir..

Singapur Din:
Singapur'da en çok takip edilen din, %33.3 Singapurlu nüfusun Budist olduğu Budizm'dir. Singapur 10 dine ev sahipliği yapıyor - Budizm, Hinduizm, İslam ve Hristiyanlık Singapur'un başlıca dinleriyken, Zerdüştlük, Yahudilik, Sihizm, Jainizm ve diğerleri azınlık kümesini oluşturuyor. Lion City, takip ettikleri dinden bağımsız olarak tüm festivalleri görkemli bir şekilde kutlayan yerliler ile nihai eritme potasıdır. Vatandaşların uyması gereken devlet tarafından düzenlenen bir dine sahip değildir. Singapurlular istedikleri dine karar vermekte ve onları takip etmekte özgürdürler. Diğer ülkelerden farklı olarak, bu kesinlikle doğrudur. Singapur Dini teknik olarak birkaç topluluğun bir karışımıdır..

Yerel yasalar ve gelenekler

Singapur'daki Çin kültürü, dünyadaki diğer topluluklardan farklı olarak gelişti. Singapur, Çinlilerin toplam nüfusun sadece küçük bir yüzdesini oluşturduğu birçok etnik grubun bulunduğu bir bölgede yer alan küçük bir Güneydoğu Asya ulus devletidir. Bununla birlikte, Çinliler, Singapur'da çoğunluğu oluşturuyor ve Çinli olmayan sakinlerin önemli bir bölümünün yanında yaşıyor. Uzun yıllar boyunca, coğrafi yakınlık ve sosyal çeşitlilik tarafından teşvik edilen diğer kültürlerle etkileşim, karmaşık ve sürekli değişen bir Çin Singapurlu kimliğini doğurdu. Singapur Çin Kültür Merkezi'nde sohbete katılın ve Çin Singaposu olmanın ne demek olduğunu keşfedin (veya yeniden keşfedin).

Sarhoş ve toplum içinde uygunsuz davranışlar suçtur
Şunlar için tutuklanabilirsiniz:

sarhoş ve toplum içinde aciz olarak bulunma
kavga etmek ve toplum içinde baş belası olmak
tutuklamaya direnme, bir kamu görevlisine saldırma veya zarar verme
birine uygunsuz bir şekilde dokunmak (sarhoş davranıştan kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın)
alkollüyken araba kullanmak
öngörülen saatlerin ve izin verilen alanların ötesinde içmek
Suçun ne kadar ciddi olduğuna bağlı olarak, para cezasına çarptırılabilir, hapsedilebilir veya bastonla cezalandırılabilirsiniz.

 

22:30 ile 07:00 saatleri arasında halka açık bir yerde alkol içmek yasa dışıdır.
Geylang ve Little India 'İçki Kontrol Bölgeleri'dir. Bu alanlarda içki içmek tüm hafta sonu, resmi tatillerde ve resmi tatillerin arifesinde yasaklanmıştır.
Suçlular 1.000 S$'a (yaklaşık 500 £) kadar para cezasına çarptırılabilir; tekrarlayanlar para cezasına çarptırılabilir ve hapse atılabilir.

E-sigara ve sigara
Ülkeye e-sigara, e-pipo, e-puro ve yedek gibi vaporizatörleri getiremezsiniz. Bu eşyalara el konulması muhtemeldir ve para cezasına çarptırılabilir veya hapse gönderilebilirsiniz.

Singapur'da tüm tütün ürünlerinin satın alınması, kullanılması, bulundurulması, satışı ve tedariği için asgari yaş 21'dir. Uymazsanız para cezasına çarptırılabilirsiniz

Merlion.jpg
.Merlion Heykeli
sentosa.jpg
Sentosa Adası
chine town.jpg
Chinatown
ohrac road.jpg
Orchard Road
haji-lane.jpg
Arab Quarter (Haji Lane)
bugis.jpg
Bugis Street Market 
zoo.jpg
Singapore Zoo
Marina bay.jpg
Marina Bay Sands Oteli & SkyPark
garden Bay.jpg
Gardens by the Bay
buda.jpg
.Buddha Tooth Relic Temple and Museum
botanik ve orkide.jpg
Botanik ve Orkide Bahçeleri
little İndia.jpg
Little İndia
Singapur-Pasaportu-Dünyanın-Kralı-01.jpg
Vize 
hqdefault.jpg
Singapur Gece Hayatı
Merlion Heykeli

Merlion Heykeli

Singapur'u tanıyan gezginler, muhtemelen şehrimizin ulusal simgesi olan ve bir balık gövdesine ve bir aslan kafasına sahip olan efsanevi Merlion'u zaten biliyorlardır.

Bu ikonik sembolün en ünlü tasvirlerinden biri, Singapur Nehri'nin ağzına yakın doğal bir nokta olan Merlion Park'ta bulunan heykeldir.

Bu güzel yeri ziyaret etmeden önce Merlion'un ardındaki sembolizm ve ulusumuzun tarihiyle nasıl iç içe geçtiği hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz.Ağzından su fışkırtan Merlion heykeli 8.6 metre boyunda ve 70 ton ağırlığında. Aslen Singapur Nehri'nin ağzında bulunan, yerel zanaatkar Lim Nang Seng tarafından inşa edilmiş, Kwan Sai Kheong tarafından tasarlanmış ve 15 Eylül 1972'de zamanın Başbakanı Lee Kuan Yew tarafından açılışı yapılmıştır

 r. 

.Marina Bay Sands Oteli & SkyPark

.Marina Bay Sands Oteli & SkyPark

Marina Bay Sands, Singapur'da Downtown Core'da Marina Bay'de bulunan bir lüks otel kompleksidir.[2] Otel, 23 Haziran 2010 tarihinde açılmış olup 17 Şubat 2011 yılında tam olarak açıldı.[3] Las Vegas Sands'e ait olup Moshe Safdie tarafından tasarlanmıştır.[4]

Kompleks, 194 metre yüksekliğinde ve 50 katlı üç binadan oluşmaktadır. Komplekste, 2,561 odalı bir otel, 120,000 metrekarelik bir kongre sergi merkezi, 74,000 metrekarelik Marina Bay Sands alışveriş merkezi, bir müze, iki büyük tiyatro, "ünlü şef" restoranları, iki yüzen Kristal Köşk, sanat-bilim sergileri ve 500 masa ve 1,600 slot makinesi ile dünyanın en büyük atriyum kumarhanesi bulunmaktadır. Ek olarak, 3,900 kişi kapasiteli 340 metre uzunluğunda SkyPark ve kuzey kulesini 67 metre yükselten dünyanın en büyük halka açık dirsekli platformunun tepesinde yer alan 150 metrelik bir sonsuzluk havuzu bulunmaktadır.

Sentosa adası

Sentosa Adası

Sentosa, Singapur'da bulunan bir ada ve tatil köyüdür. Ada Singapur'un güneyinde yer almaktadır. Sentosa, 2 km uzunluğunda korunaklı plaj, Fort Siloso, iki golf sahası, Merlion, 14 otel ve Universal Studios Singapore tema parkı Resorts World Sentosa'ya ev sahipliği yapmaktadır.

Gardens by the Bay

Gardens by the Bay

Gardens by the Bay, Singapur'un Merkez Bölgesi'nde, Marina Rezervuarının bitişiğinde 101 hektarlık (250 dönüm) bir doğa parkıdır. Park üç sahil bahçesinden oluşmaktadır: Bay South Garden (Marina South'da), Bay East Garden (Marina East'te) ve Bay Central Garden (Downtown Core ve Kallang'da).[2] Bahçelerin en büyüğü, Grant Associates tarafından tasarlanan 54 hektarlık (130 dönüm) Bay South Garden'dır. Çiçek Kubbesi dünyanın en büyük cam serasıdır

Gardens by the Bay, şehrin yeşillik ve bitki örtüsünü artırarak yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla, ülkenin "Bahçe Şehri"ni "Bahçe İçinde Şehir"e dönüştürme planlarının bir parçasıydı. İlk olarak Başbakan Lee Hsien Loong tarafından 2005 yılında Singapur'un Ulusal Gün Rallisi'nde duyurulan Gardens by the Bay, Singapur'un önde gelen kentsel açık hava rekreasyon alanı ve ulusal bir simge olması amaçlandı.

Singapur'da popüler bir turistik cazibe merkezi olan park, 2014 yılında 6,4 milyon ziyaretçi alırken, Kasım 2015'te 20 milyonuncu, 2018'de ise 50 milyonun üzerinde ziyaretçi sayısına ulaştı.

Chinatown

Chinatown

Bir zamanlar Singapur'un Çinli göçmen nüfusu için bir yerleşim bölgesi olan bugünün Çin Mahallesi, eski ve yeniyi harmanlaması, tarihi tapınaklar ve cesur yeni barlar ve modaya uygun yaşam tarzı dükkanlarının yanında yer alan geleneksel tıbbi salonları ile çok seviliyor.

Tanjong Pagar, Bukit Pasoh, Kreta Ayer ve Telok Ayer mahallelerini kapsayan bu hareketli bölgeyi keşfederek bütün bir gün geçirebileceksiniz. İster asırlık tapınakları keşfediyor olun, ister popüler mekanlarda yeni arkadaşlar ediniyor olun, Chinatown'da her zaman yeni bir deneyim yaşayacaksınız.Çin Mahallesi'nin kalbinde yer alan ülkenin en büyüleyici ibadet yerlerinden bazılarını ziyaret ederek Singapur'un zengin, çok etnikli kültürü hakkında bilgi edinin. Bu asırlık bölge, sayısız farklı kültüre ev sahipliği yapar ve tek bir cadde boyunca bir Budist tapınağı, bir cami ve bir Hindu tapınağı ile övünen dünyadaki tek Çin Mahallesidir.

 .

Eski ve yeni bir tat
İster bir ülkenin geleneksel lezzetlerini keşfeden bir gurme olun, ister füzyon ve deney yapmayı seven bir gurme olun, Chinatown'un çeşitli yemek seçenekleri kesinlikle iştahınızı doyuracaktır.

Meta Singapur'dan bir pancar yemeği
Fotoğraf Meta Singapur

Japon yemeklerinin hazırlanmasına dair perde arkası fikir arayan gurmeler, Keong Saik Yolu'ndaki Meta'yı ziyaret etmelidir. Fransız yemekleri, deniz yosunu ile tatlandırılmış ızgara kerevit ve jilet istiridye ve chorizo ile servis edilen Japon levrek gibi yemekler sunan Michelin yıldızlı bu restoranda Asya esintileriyle buluşuyor. Ziyaretçiler, şefleri iş başında izlemek isterlerse, tezgahta bir koltuk ayırmalıdır.

.Buddha Tooth Relic Temple and Museum

.Buddha Tooth Relic Temple and Museum

Kutsal Diş Kalıntısı Tapınağının Kısa Tarihi Kutsal Diş Kalıntısı Tapınağı, Gautama Buddha'nın sol Köpek dişinin kutsal olduğu dünyaca ünlü bir ibadet yeridir. Her gün binlerce yerli-yabancı dindar ve turistin hürmet ettiği tapınak, 1988 yılında UNESCO tarafından dünya mirası olarak seçilmiştir. Dünyanın her yerindeki Budistler için büyük değer taşıyan tapınağın kültürel değeri de büyüktür. Mimari, daha önce diğer krallıklarda Kutsal Diş Kalıntısını barındıran türbeleri “Dalada Mandira”yı inşa etmek için kullanılan benzersiz stilin bir kombinasyonu ile benzersiz Kandyan mimari stiline sahiptir. Kutsal Diş Kalıntısı tapınağı, Kandy şehrinde, tapınağın kuzeyinde yer alan antik Kraliyet Sarayı ve doğuda “Udawaththa Kelaya” olarak adlandırılan orman rezervinin yakınında inşa edilmiştir. Güneyde “Kiri Muhuda”, batıda “Natha & Paththini Devala” olarak da bilinen ünlü Kandy Gölü. Tapınak, altın, gümüş, bronz ve fildişi kullanılarak yapılan karmaşık oymalarla süslenmiştir..

Orchard Road

Orchard Road

Her alışverişçinin cenneti
Lüks perakendeden birinci sınıf uluslararası mutfaklara kadar, Singapur'un en ünlü alışveriş bölgesi, zengin deneyimlere ev sahipliği yapmaktadır.

Orchard Road'un mütevazi başlangıcı, meyve bahçelerine, hindistan cevizi tarlalarına ve biber çiftliklerine ev sahipliği yapan isimsiz bir yol olduğu 1830'ların başına kadar uzanır. 1958'de Orchard Road'un ilk alışveriş merkezi olan TANGS, yerel tüccar C.K. Tanga. Daha sonra House of Tangs olarak bilinen bu bölge, mahallenin Singapur'un en sevilen alışveriş bölgesi olma yolundaki ilk adımı oldu.

Orchard Road'un hareketli bulvarı, hem turistlere hem de yerel halka en üst düzeyde yaşam tarzı deneyimi sunan binlerce kuruluşla artık bir perakende ve yemek cenneti.

.

Botanik ve Orkide Bahçeleri

Botanik ve Orkide Bahçeleri

Singapur Botanik Bahçeleri, 3 Çekirdekli Konsept boyunca geliştirildi. Üç Çekirdek, tarihi Bahçelerin eski favorilerini ve rustik cazibesini koruyan miras çekirdeği olan Tanglin'den oluşur; Bahçelerin turist kuşağı olan Merkez; ve eğitim ve eğlence bölgesi olan Bukit Timah. Her Çekirdek bir dizi cazibe merkezi sunar.

Ulusal Orkide Bahçesi, bahçelerin Merkez Çekirdeğinde yer almaktadır.

.

Arab Quarter (Haji Lane)

Arab Quarter (Haji Lane)

Arap Mahallesi olarak da bilinen Kampong Glam'daki nargilenin (nargile) tatlı kokusu Singapur'da temiz, yeni ve yüksek teknolojiden bıkmış gezginler için temiz bir nefes gibidir. Burada dükkanlar çöküyor, nargile barları dar sokaklarda sıralanıyor ve parıldayan tek şey 1928'de inşa edilen ve Singapur'un Müslüman cemaatinin kalbi olarak hizmet veren Sultan Camii'nin altın kubbesi ve renkli, miras açısından zengin mahallesi.

Arap Mahallesi aslen 1800'lerde Singapur'un Malay kraliyet ailesine ev sahipliği yapıyordu. Padişahın yönetimi sona ermiş ve sarayı Malay Miras Merkezi olarak yeniden düzenlenmiş olsa da, bölge hala Malay-Müslümanların yemek yemek, dua etmek ve alışveriş yapmak için bir toplanma yeri olarak hizmet vermektedir.

.

Little İndia

Little İndia

Hareketli bir etnik bölge
Küçük Hindistan, canlı kültürden inanılmaz alışverişe, Singapur'un Hint topluluğunun en iyilerini sergileyen hareketli bir tarihi bölgedir. Küçük Hindistan'ın bir zamanlar bir yarış parkuru, sığır çobanları ve tuğla fırınları olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.

Küçük Hindistan bugün Singapur'un en hareketli bölgelerinden biridir. Serangoon Yolu ve komşu sokaklarda yürürken Hindu ve Çin tapınakları, camileri ve kiliselerinin karışımını keşfedin.

Karnınızı Güney Hindistan vejetaryen yemekleri, Kuzey Hindistan tandır yemekleri ve roti prata (yuvarlak krep) ve teh tarik (Malay'da çekilmiş çay) gibi yerel yemeklerle doldurun. Bira imalatçılarının sıcak süt çayını "çektiğini" fark etmeye çalışın - bu harika bir şovmenliktir.

Bugis Street Market

 Bugis Street Market

Singapur, haklı olarak alışveriş cenneti olarak bilinir. Bu küçük ülke, tüm dünyadaki toplam mil kare ile karşılaştırıldığında rekor sayıda alışveriş merkezine sahiptir. En iyi markalar ve en yeni ürünlerle dolular ve hevesli alışveriş yapanlar için çok ihtiyaç duyulan perakende satış zevkini sunuyorlar, tabii ki hepsi yüksek fiyatlı.

Ancak Singapur'da popüler bir alışveriş destinasyonu olan ve makul fiyatları, harika koleksiyonu ve dudak büken lezzetleri ile tanınan bir yer var. Burası Bugis Caddesi olarak bilinir. Gönlünüzce alışveriş yaparak keyifli vakit geçirebileceğiniz eğlenceli ve samimi bir yer. Sadece alışveriş için değil, Bugis caddesi bir dizi başka aktivite için de popülerdir. Önce yarım asırlık bu yerin ilginç tarihine bir göz atalım.

.

Singapor zoo

Singapore Zoo

Singapur Hayvanat Bahçesi, canlı koleksiyonun bakımının tüm yönleriyle ilgilenen tutkulu vahşi yaşam profesyonellerinden oluşan bir ekiple en yüksek hayvan bakımı ve koruma standartlarına adanmıştır. Hayvanat bahçesi, dünyanın önde gelen serbest orangutan sergisiyle ünlüdür ve tehdit altındaki primatlara ve tehdit altındaki Güneydoğu Asya chelonianlarına özel ilgi göstermektedir.

Ulusal ve bölgesel koruma projelerinde aktif olan Singapur Hayvanat Bahçesi, aynı zamanda ülkenin kurtarılmış yaban hayatı için belirlenmiş merkezlerinden biridir.

Hayvanat bahçesi, Mandai Yaban Hayatı Grubu tarafından yönetilmektedir ve en iyi uluslararası bölgesel hayvanat bahçesi derneklerinden ikisi tarafından akredite edilmiştir

.

Singapur gece hayatı

Singapur  Gece Hayatı

Speakeasy kokteyl barları, butik bira tezgahları ve esnaf kahve sanatçıları - Singapur gece hayatı, kaliteli içmenin mücevherlerini gün yüzüne çıkardı. Singapur'daki gece hayatı hızla gelişiyor ve her köşede fütürist kulüpler açılıyor. Bira sahnesi, zanaat bira vagonuna atlayan daha fazla bar, kafe ve restoran ile çok geride değil. Singapur'un gece hayatı çoğunlukla şehir merkezi çevresinde yoğunlaşmıştır. Singapur'un gece hayatının tadını çıkarmak için dışarı çıkmak için en iyi yerler Club Street, Marina Bay ve Clarke Quay'd.

Clarke Quay'deki En İyi Gece Hayatı Noktaları-
Attica Nightclub
Canvas Nightclub,
Harry's @Boat Quay
The Quayside
G-Max Reverse Bungy Jump
Shuffle Bistro Bar
The Chupitos Bar

Vize

Faydalı Bilgiler

Acil Yardım:999

Yangın:995

Polis:999

 PARA BİRİMİ:Singapur Doları SGD

SAAT:Singapur Türkiye'nin 5 saat ötesindedir

RESMİ DİL:İngilizce,Malayca,Tamilce,Çince az da Mandarince Konuşulmaktadır.

Vize

Singapur’a seyahat edecek Türk vatandaşları, 30 güne kadar turistik ziyaretleri için vizeden muaftır. Daha fazla süreyle ülkede kalmak isteyen kişiler, 30 günlük sürenin bitiminden önce ilgili Singapur makamlarına başvurarak statülerine uygun bir ikamet izni temin etmelidirler.

bottom of page