top of page

OSAKA  GEZİ NOTLARI

Osaka da şehir içi Ulaşim

Japonya'nın büyük şehirlerinden Osaka'ya bol miktarda ulaşım var. Başlangıç noktanıza ve tercih ettiğiniz seyahat tarzınıza bağlı olarak, uçaklar, hızlı tren, ekspres trenler, otobüsler, arabalar, feribotlar ve diğer ulaşım modları arasından seçim yapabilirsiniz. 

Şehrin dört bir yanından geçen metro hatlarından, merkezi ilçelerin etrafından geçen JR Osaka  Hattına kadar Osaka'nın çeşitli trenlerine binebilirsiniz. Osaka da, su otobüsleri ve gemi turları dahil, bir çok seçenek  vardır. Gezi taksileri de mevcuttur.

Japonya'nın en hızlı treni Shinkansen hızlı tren, ülkenin dört bir yanındaki büyük şehirleri birbirine bağlıyor. Bu hızlı tren seferlerinin sayısı, Osaka'dan ve Osaka'dan çok sayıda yolcu alabilecek kadardır. Shinkansen'in Osaka'ya açılan kapısı, Osaka İstasyonuna JR ve metro hatları ile her 5 ila 10 dakikada bir verilen servislerle bağlanan JR Shin-Osaka İstasyonu'dur.

Osaka'ya rahat ve uygun fiyatlı bir seyahat için, ülkenin dört bir yanındaki büyük şehirlerden gelen nakliyatları değiştirmeden bir otoyol otobüsü öneriyoruz.
Ülke genelinde gece otobüsleri ve gündüz otobüsleri de dahil olmak üzere birçok güzergah vardır. Koltuğunuzda yer ayırtmayı ve seyahatinizden önce biniş yerinizi onaylamayı unutmayın.

 

Osakaya  nasıl gidilir?

 İstanbul dan Osdakaya  direk uçuşlar bulunmaktadır.İstanbuldan yaklaşık 11 saatlik bir uçuşla ulaşılabildiği gibi Farklı Kombinasyonlar kullanarak da gidebilirsiniz.

Osaka da  Konaklama

Kita bölgesi

Kita, Osaka'da kalınacak en iyi yer listesinin başında geliyor. . Kita, Osaka’nın en önemli ulaşım merkezidir ve dört tren hattı buraya yaklaşmaktadır (JR Hattı ve üç özel hat: Hankyu, Keihan ve Hanshin). Bunlar, Osaka'nın yanı sıra Kyoto, Nara, Kobe ve diğer bölgelere hızlı erişim sağlar. Midosuji metro hattı da Kita'nın tam ortasında Bulunmaktadır.

Minami

Osaka’da kalacak en iyi yer olarak Kita’ya yakın bir saniyedir. Minami büyük bir ulaşım merkezidir ve üç tren hattı burada birleşmektedir (JR Hattı, Nankai Hattı ve Kintetsu Hattı). Bunlar, Güney Osaka'nın yanı sıra Nara ve Wakayama'ya kolay erişim imkanı sunar. Midosuji metro hattı Minami'den geçerek Shinsaibashi ve Namba istasyonlarında durmaktadır.

Honmachi (Central Osaka)

Kita ve Minami arasında seçim yapmayı zor bulursanız, çözümlerden biri Honmachi'de (Central Osaka) uzlaşmak ve aralarında kalmaktır. Honmachi, Kita veya Minami'den çok daha sessiz ve sakin. Çok fazla alışveriş ve yemek yeme mekanı seçeneği yok, ama merak etmeyin: buradan seçebileceğiniz çok sayıda restoran var.

Shin-Osaka Bölgesi

Shinkansen (hızlı tren) hattına kolay erişim sağlamak istiyorsanız ve hala Osaka şehir merkezine (Midosuji metro hattı üzerinden) kolayca ulaşılabilecek bir mesafede olmak istiyorsanız, o zaman Shin-Osaka Bölgesi iyi bir seçimdir. Sizi Japonya'nın her yerine götürecek bir işiniz varsa veya Japonya Demiryolu Geçişine sahipseniz ve Japonya'yı gerçekten keşfetmek için shinkansen'i kullanmak istiyorsanız (Hiroşima, Kyoto, Himeji ve Tokyo gibi yerler dahil), Shin-Osaka'da kalmak sana çok zaman ve enerji kazandıracaktır.

Tennoji Bölgesi

Osaka'nın güney ucunda, Tennoji Bölgesi yakınlarda  bir alışveriş ve yemek mekanıdır. 

Osaka Kalesi Bölge

Osaka kalabalıklarından uzak olmak ve yürüyebileceğiniz veya koşabileceğiniz geniş bir parka yakın olmaktan hoşlanıyorsanız, Osaka Castle Bölgesi ilginç bir seçimdir. Burada ihtiyacınız olam yeterli sayıda dükkan ve restoran bulunmaktadır ve Osaka  sadece kısa bir metro veya taksi yolculuğu mesafesindedir. Osaka'nın diğer bölgelerine göre biraz daha az kullanışlı olduğundan, buradaki oteller ucuz olma eğilimindedir.

OSAKADA  GEZİLECEK YERLER

Osaka  Hakkında Bilgi

 Osaka, kabaca Japonya'nın merkezinde, ana Honshu adasında yer almaktadır. 1889 yılında kurulan Osaka Şehri, 2.69 milyon nüfusa ve 225.21 kilometrekare alana sahip. Osaka Şehri (başkenti) ve diğer 42 belediyeden oluşan Osaka Vilayeti, 8.84 milyon nüfusa ve toplam 1.905 kilometrekare büyüklüğünde bir kara kütlesine sahiptir. Osaka, Japonya'nın büyüklüğüne göre ikinci en küçük il olmasına rağmen, nüfusu tüm ulusun% 7'sini temsil etmekte ve Tokyo'dan sonra en kalabalık ikinci bölge olmaktadır. Ayrıca, Japon olmayan sakinlerin% 10'u Osaka'da yaşıyor.

kale.jpg
Osaka Kalesi
kayukan.jpg
Osaka Akvaryum Kaiyukan
sky.jpg
Umeda Sky Building
osaka-tsūtenkaku-shinsekai-34473.jpg
Tsūtenkaku
4000_top.jpg
Osaka Castle Park
Shitennō-ji-Tapınağı.jpg
Shitennō-ji
Tennoji-Abeno_TSD_TennojiZoo4-L.jpg
Osaka Tennoji hayvanat bahçesi
118-Dotonbori-Area-Osaka1.jpg
Dotonbori
hogsmeade-universal-studios-japan.jpg
Universal Studios Japan
şişi.jpg
Shinsaibashi
Osaka-Shinsekai.jpg
Shinsekai
night life.jpg
Osaka Gece hayatı
Osaka Kalesi

Osaka Kalesi

Japon kültürünün en etkileyici özelliklerinden biri, zengin tarihinin saf genişliği - ülke genelinde, her biri ilginç bir hikayesi olan, yüzlerce yıl öncesine dayanan binlerce tapınak, tapınak ve kale var. Yıl boyunca, Japonya'dan ve yurtdışından gelen gezginler, saygı duymak, Japon tarihi hakkında bilgi edinmek veya Japonya'nın dünyaca ünlü olduğu çarpıcı mimarisini takdir etmek için bu kültürel yerlerin birçoğunu ziyaret ediyor. Osaka Kalesi veya Japonca'da “Osaka-jo” kesinlikle Japonya'daki en ünlü yerlerden biridir ve iyi bir nedenle. Bu beş katlı kale, neredeyse 450 yıl öncesine dayanan, ülkedeki görsel açıdan en görkemli eserlerden biri!

Dotonbori

Dotonbori

Dotonbori'nin canlı eğlence bölgesi Osaka'nın en ünlü turistik mekanıdır ve gösterişli neon ışıkları, abartılı tabelaları ve çok çeşitli restoran ve barlarıyla ünlüdür.“Dotonbori” ismi genellikle hem Dotonbori Kanalı hem de kanalın güney yakasına paralel olan Dotonbori Caddesi anlamına gelir. Osaka'daki en renkli bölgelerden biri ve Kansai bölgesinde seyahat ederken mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Osaka Akvaryum Kaiyukan

Osaka Akvaryum Kaiyukan

Kaiyukan, yenilikçi sunumu ile dünyaca ünlü Japonya'nın en muhteşem akvaryumlarından biridir. Kaiyukan, Pasifik Kıyıları'nın su hayvanlarını, yaşam alanlarının doğal ortamını yeniden canlandırarak en canlı ve dinamik olarak göstermektedir.

Kaiyukan'da her biri Pasifik Okyanusu'nu sanal bir tura çıkaran Pasifik Kıyıları'nın belirli bir bölgesini yeniden yaratan 15'in üzerinde büyük tank var. Tanklar arasında güneşli ve güzel bir Japon ormanı yaratan “Japonya Ormanı”; buzlu, karla kaplı “Antarktika”; ve akvaryumun merkezi olan “Pasifik Okyanusu”, 9 m derinliğinde, 5.000 ton su içeren 34 m uzunluğunda bir tank olup balina köpekbalıklarının evi olarak hizmet vermektedir

Universal Studios Japan

Osaka'da bulunan Universal Studios Japan, tamamen NBCUniversal'e ait olan USJ Co., Ltd. şirketinin sahibi olduğu ve işlettiği altı Universal Studios tema parkından biridir. Park, Universal Orlando Resort'a benzer çünkü Universal Orlando Resort ve Universal Studios Hollywood'dan seçkin atraksiyonlar da içerir

Universal Studios Japan
Umeda Sky Building

Umeda Sky Binası

Umeda Sky BinasıOsaka'nın Kita bölgesinde, Osaka ve Umeda İstasyonlarının yakınında bulunan muhteşem bir yüksek binadır. Aynı zamanda "Yeni Umeda Şehri" olarak da bilinir.

173 metre yüksekliğindeki bina, 39. kattaki "Yüzer Bahçe Gözlemevi" ile birbirine bağlanan iki kuleden oluşuyor. Gözlemevi, pencereleri ve açık hava terasından şehrin muhteşem manzarasını sunmaktadır. Bodrum katında, ofisler diğer katların çoğunu işgal ederken, Showa Dönemi'nin erken dönemine ait bir şehri kopyalayan bir restoran katı bulunmaktadır.

Shinsaibashi

Shinsaibashi

Mido-Suji Bulvarı'nın doğusundaki Shinsaibashi-Suji Alışveriş Caddesi, Osaka'nın en bilinen alışveriş bölgesi ve şehrin kalıcı bir simgesidir. 380 yıllık bir geçmişi olan Edo Dönemi'nde  kurulmuş bir alışveriş bölgesidir. Her türlü dükkan ve her yaş için, 600 metre uzunluğunda çatılı bir çarşı olan caddeye hitap etmektedir. Geleneksel kimono terzileri, batı kıyafetleri ve ayakkabı perakendecileri, restoranlar ve fast-food mağazaları, kuyumcular ve en son modaları taşıyan butikler bulunmaktadır. Shinsaibashi bölgesinde rahat bir yürüyüş yapmak eğlecelidir. Birçok insan pencere alışverişi yapmanın ve yol boyunca yemeğin tadını  tadını çıkararak hayatına devam eder.

Tsūtenkaku

Tsūtenkaku

Tsutenkaku, II. Dünya Savaşı'ndan sonra yeniden inşa edilen yeni bir yapıdır. Orijinal Tsutenkaku, 1912 yılında inşa edilmiş ve o dönemin insanlarını şok etmiştir, 64 metre yüksekliğiyle Doğu'daki en yüksek yapıdır. Aynı zamanda o zamanki Shin-Sekai'nin iki büyük cazibe merkezinden birisidir, diğeri ise 132.000 metrekarelik bir alana sahip olan bir eğlence parkı olan Luna Park. Sonunda Paris'teki Eyfel Kulesi sakinlerine yerel halkı hatırlatan Tsutenkaku, Osaka'nın sembolü olmuştur. Ancak daha sonra 1943'te kulede bir yangın çıkmış  daha sonra savaş ekonomisine çelik tedarik etmek için tasfiye edilmiştir. Çeşitli zorlukların aşılmasından sonra, uzun süredir beklenen yeni Tsutenkaku 1956'da kurulmuş osaka halkının himetine açılmıştır.

Shinsekai

Shinsekai

Tennoji Parkı'nın batısında, Osaka'nın en ilginç semtlerinden biri olan Shin-Sekai bulunmaktadır. Bu alan yıllar boyunca büyük ölçüde el değmeden kalmıştır. Yirminci Yüzyılın başlarında bölge gelişmiş ve muazzam kalabalıklar çeken eğlence mekanları ve restoranlarla dolup taşmaktadır. Birçok eski yeme ve içme işletmesi hala bulunmaktadır.  II. Dünya Savaşı'ndan sonra Osaka'yı yeniden inşa eden işçilerin toplandığı yerdir ve yine de Japon tarzı barlar ve hormon-yaki (mangalda sığır organları) ve kushi-yaki (mangalda sığır organları) içeren oldukça eşsiz menülere sahip ucuz kafeterya benzeri restoranlar içermektedir. Japon şiş kebap); her zaman olduğu gibi, yerliler için bir eğlence bölgesi. Bu sokağın adı, garsonların müşterileri çekmek için oynadığı Japon bandosunun tıngırdatıcı sesi olan "jan jan" dan gelmektedir.

Osaka Castle Park

Osaka Castle Park

 Osaka Kale Parkı iki kilometrekarelik bir alana yayılmış olup, çimenli çimler, erik, şeftali ve kiraz çiçeği koruları, spor tesisleri, Osaka-jo Hall arenası ve ilk 1599 yılında Toyotomi Hideyoshi'yi anmak için inşa edilen Toyokuni Tapınağı'nı içermektedir. Parkın içinde, Nishinomaru Bahçesi girmek için 200 yen. Bir çayhaneye ve ilkbaharda popüler olan birçok kiraz ağacına sahiptir ve şatosu görmek için iyi bir mekandır.

Shitennō-ji

 Shitennō-ji

Tüm insanların ruhunu kurtarmak ve millete barış getirmek için 593 yılında kurulmuştuur. Ulusal gözetim ve milletten maddi destek alan ilk Budist tapınağıdır. Aynı zamanda Japonya'nın en eski mimari tarzınında bir örneğidir. Buna rağmen, savaşın yıkımını defalarca görmüş birçok defa restore edilmiştir. Tapınağın ayrıca, yaratılışından sayısız ulusal hazineleri ve Önemli Kültürel Varlıkları içeren arşivlerinden Gokuraku Jodo no Niwa "Saf Toprak Bahçesi" ye kadar sayısız ilgi alanı vardır.  Dini ritüellere ek olarak, antika dükkanları ve diğer satıcı tezgahları da büyük kalabalıklar çekmektedir.

Osaka Tennoji hayvanat bahçesi

 Osaka Tennoji hayvanat bahçesi

Tennoji Hayvanat Bahçesi, Ocak 1915'te Japonya'daki üçüncü hayvanat bahçesi olarak açılmıştır. Hayvanat bahçesinin yaklaşık 11 hektarı, aslanlardan ve şempanzelerden, her zaman popüler olan koalara, Yeni Zelanda kivilerine (yalnızca Tennoji hayvanat bahçesinde görülebilir) ve kendine özgü, kara başlı matkaplara kadar, her biri dahil olmak üzere, 200 farklı türde 1000 hayvanı barındırmaktadır. Tennoji Hayvanat Bahçesi, hayvanların doğal yaşam alanlarını olabildiğince yakın bir şekilde yeniden üretmeye çalışmasının yanı sıra, halkı bu hayvanların yaşama şeklini tanıtan bir tür ekolojik sergi olarak da hizmet vermektedir. Sürüngen evi, örneğin Ifar, gerçek hayvan yaşam alanlarına benzemek için titizlikle tasarlandı. Hippo kasası, Japonya'nın ilk şeffaf havuz kasasıdır. Gergedan muhafaza, Afrika savanını taklit eder

Osaka Gece hayatı

 Osaka  Gece hayatı

Osaka’nın gece hayatı, Gevşemek ve bu şehrin sunduğu lezzetlerin tadını çıkarmak isteyen gezginler için mükemmeldir. Tam anlamıyla sayısız bar ve arka sokakları dolduran izakaya birinde birayla eğlenin. Şehrin hem Güney hem de Kuzey tarafında mevcut olan çok çeşitli yiyecek ve içecekler sayesinde, açık fikirli ziyaretçilerin beğenisine bir şeyler bulacağını garanti ediyorum. Osaka'nın gece hayatını keşfedin derimmmmm.

Faydalı Bilgiler
Vize

Faydalı Bilgiler

Polis:110

Yangın:119

ilkyardım:119

Deniz Acil:118

 PARA BİRİMİ:Yen

SAAT:Osaka  Türkiyeden 6 Saat ileridedir.

RESMİ DİL:Japonca

Vize

Japonya'ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine. Japonya ile Türkiye arasındaki "Vize Muafiyet Anlaşması" uyarınca, turizm ve iş ziyareti amacıyla Japonya'ya gelen vatandaşlarımız 3 ay süreyle vizeden muaf tutulmaktadır.

bottom of page